Obsah fóra F??rum na drahou??kovi.com F??rum na drahou??kovi.com
Zpět na domovskou stránku www.drahousek.com
 
O Drahouškovi :: Fotka týdne :: Nejlepší fotky :: Akce :: Kamarádi :: Cestování :: Fórum :: Home

 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace (lze zvolit český jazyk - viz. FAQ 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

N??v??t?vn? kniha
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra F??rum na drahou??kovi.com -> Diskuze v če??tin?
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
drahousek
brepta
brepta


Založen: 8.7.2007
Příspěvky: 333
Bydliště: ?esk?? R??j

PříspěvekZaslal: [ne] 08 10 2006 5:45am    Předmět: N??v??t?vn? kniha Citovat

Pomalu nade??el čas d??t vale Nov?mu Z?landu. Po 19 m?s?c?ch v zemi p??na prstenu nade??el čas poohl?dnout se zas po n?čem nov?m. Naj?t nov? dobrodru?stv?.
Devaten??ct, to zn? a? neuv???iteln?. Za tu dobu jsem tu stihl najezdit 9500 kilometr?? na??? super cestovn? dod??vkou, kterou jsme prodali za cenu n? o moc v?t??? ne? cena ??rotu:) Ale i to je Nov?? Z?land. Nachodil jsem po zdej???ch hor??ch p??es 400 kil??k?? ve sv??ch botk??ch a je??t? m? 150 ček??. Z??m?rn? jsem si vyb?ral m?n? exponovan?? m?sta, proto?e tr??vit noc v chat? s dal???mi čty??iceti lidmi nen? ani sranda, ani dvakr??t p???jemn? pro m??j nos:) Ale i tak si mysl?m, ?e jsem o nic nep??i??el. Vsechno je to pouze o vhodn?m načasov??n?. Za t??den tu začne turistick?? mimo sez??na, kter??? m?? za n??sledek markantn? pokles cen za chaty a samoz??ejm? d?ky zim? i pokles turist??. I kdy? zrovna na tom p?????t?m se to tolik neprojev? - cizince hrav? nahrad? m?stn? turist?. Millford Track je asi t?m nejhezč?m co m???e Z?land nab?dnout, a to i pro Kiw??ky, kte??? na pokles turist?? a cen čekaj? a hned v kv?tnu se na n?j vyd??vaj?. Mimochodem tento trek pat??? mezi dvac?tku nejhezč?ch trek?? sv?ta (spolu s nap???klad p??echodem skotsk? vysočiny).
N??sledn? na to si je??t? d??m Keppler Track a t?mto posledn?m duem uzav??u novoz?landsk? trekov??n?. Jako t??e??ničku na dort si ??et???m nejv?t??? bungee jumping na sv?t?. T?m??? 140 metr?? voln??m p??dem do propasti. Vzhledem k vysok? cen? (200 US dolar??) nejsem ??pln? jist??, jestli je za t?ch asi 8 vte??in p??du vyhod?m. Ale ta ??ance je v?ce ne? vysok??Smile A t?m v podstat? nadobro zakonč?m sv??j pobyt, odeberu se na leti??t?, hupsnu na v?t??? leti??t? a pryč ze zem?.

Na Nov?m Z?landu jsem vid?l spoustu kr??s. Nebudu p??eh??n?t, kdy? ??eknu, ?e to je r??j pro milovn?ky hor. M???ete si vybrat trek al?? nerezov?? z??bradl?čka Adr??pach p?t minut od auta, či deseti denn? bloud?n? v moč??lech po kolena, plus p??r brod?n? nad p??s (a nedej bo?e kdy? zapr???). Budete p??ech??zet mosty určen? pro deset lid?, ??irok? 2 metry, ale takt?? vysut? mosty o t??ech ocelov??ch lanech. Kdy? budete m?t ??t?st?, naraz?te t??eba na minilanovku pro jednu osobu, poh??n?nou vlastn?m ??lap??n?m.
V horsk??ch v????k??ch si v??s určit? brzy najde jedin?? vysokohorsk?? papou??ek sv?ta - Kea, a svou roztomilou zv?davost? dozajista p??ivod? ??sm?vSmile Mo?n?? se v??m po??t?st? potkat divok?ho Kiwi, jedin?ho ?ij?c?ho nel?tav?ho pt??ka (respektive nemaj?c?ho k???dla), kter?? je tak d?sn? srandovn?, a? je v??m ho l?to:)
B?hem va??eho v??letu se patrn? t??ikr??t zm?n? počas?, alespo?? jednou zmoknete a mo?n?? v??s potkaj? kroupy či sn?h - i tohle je Nov?? Z?land:)

P??es toto v??e m?? i Z?land sv?? negativa. Ostatn? ty najdete asi v??ude. Nejv?c jsem byl ??okov??n, kdy? mn? n?kdo vysv?tlil, ?e to hn?d??, lepkav?? na pra??n?? cest? (kter??ch je tu jak v pobalt?), p??ipom?naj?c?
vyjet?? olej JE vyjet?? olej!! Ano. Na Nov?m Z?land? najdete olej na cest? pod?l ??eky z??sobuj?c? p??ehradu, z kter? se bere pitn?? voda. Co h????, oni ten olej nast???kaj? i do p???stavu, kde ka?d??, kdo veze člun do vody, nabere olej na kola, kter??mi pot? zajede a? do jezera. Ale pozor, tady se nebav?me o n?jak? skvrn? vykapan? z auta. Tohle jsou kilometry olejov?ho povlaku. Zavol??te firmu, p??ijede cisterna a post???k?? v??m t??eba p?t kilometr?? k va??emu bar??ku - ono to potom toti?, a teď se podr?te - nepr?????. No a o tom kolik igelitov??ch ta??ek produkuj? t??dn? p??epočteno na obyvatele, tis?c?ch mrtv??ch krav a deseti tis?c?ch ovc? jentak zahraban??ch n?kde na pastvin?, se rad?ji zmi??ovat ani nebudu. Ano, toto je taky Nov?? Z?land:(

A co teď bude se mnou? To je vcelku snadn?? - pojedu dom??Smile Ale nebude to tak rychl??. U? kdy? jsem pl??noval v??let na Nov?? Z?land, doufal jsem v zaj?mav?? pocestov??n?čko cestou zp?t. M?l jsem dv? varianty - "kdy? to dob??e pude" a "kdy? to dob??e nepude" Smile
Prvn? byla p??es Ji?n? Ameriku, p??r m?s?c?? pocestovat a dom??. Ale to bylo hodn? optimistick??, a proto jsem m?l z??lo?n? pl??n vlakem skrz Rusko. Transsib nezn? tak ??patn?, k??r kdy? se d?? nakombinovat mraky variant, jak se do toho Ruska dostat. T??eba Vietnamem, ??nou, odbočku do Koreje, a t??eba takovej trajekt do Japonska pak vyjde u? jen na 80 dolar??Smile Mo?nost? jsou mraky, z Vietnamu se za 100 dolar?? d?? let?t t??eba na Taiwan a z n?ho za 80 na Filip?ny, a takhle m???ete pokračovat p??es Bali, Borneo do Singapuru nebo Kuala Lumpur..

Nebudu prozrazovat kudy nakonec jedu. Za poslednich p??r m?s?c?? se to u? tolikr??t zm?nilo, a?? u? kv??li vn?j???m ud??lostem (politika, či v?zov? situaci, a teď i nov? probl?my s n??kupem letenky..). Ale jestli to vyjde jak bych cht?l, bude to určit? cesta m?ho ?ivota, na kterou nezapomenu. Doma bych mohl byt tak v p??lce pr??zdnin. Uvid?me se doma Smile


Naposledy upravil drahousek dne [pá] 09 05 2008 11:13pm, celkově upraveno 5 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Kamik
ukecanej kec??lek
ukecanej kec??lek


Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 53

PříspěvekZaslal: [čt] 15 05 2008 10:39am    Předmět: Citovat

Drahou??ku...tak bohu?el, psala jsem ti dlouh?? duchapln?? slohov?? ??tvar a pak jsem si ho svoj? blbost? smazala, tak?e teď ti nap???u jen p??r nesmysln??ch ????dek...
Bylo tam naps??no n?co ve smyslu toho, ?e bys mohl m?t ve??ejn? vypr??v?n? v Turnov? o sv??ch z???itc?ch z cest, ?e by to mohlo n?kter? lidi zaj?mat, t??eba m? Very Happy
Pak tam taky bylo n?co o tom, ?e v sobotu jdeme do Prčic a ?e m?? b??t hnusn?, tak se aspo?? nesp??l?m a tak.
Zat?m se m?j kr??sn? a skl??dej basn? a nebo si rad??i skl??dej oblečen? do kufru a vydej se u? dom?? Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
drahousek
brepta
brepta


Založen: 8.7.2007
Příspěvky: 333
Bydliště: ?esk?? R??j

PříspěvekZaslal: [út] 27 05 2008 12:41am    Předmět: Citovat

Jo tak duchaplne vypraveni jo. Teda. No to me mrzi, ze je v trapu. Ale stava se mi to tez.
Verejne vypraveni je blbost Smile Ale rad Ti udelam soukrome Smile To by myslim slo:)

Obleceni mam srovnano, ale ne v kufru, ale v batuzku. 21,6 kg ciste vahy i se stativem. Smile
Prave cekam na letisti v Sydney. Nasel jsem tu internet zdarma. Krasna sluzba zakaznikum. Tak to ma byt. Smile
Vecer uz na me ceka banda lidi v Saigonu, uz mi slibili pivko. Pry je to nejlevnejsi Pilsner na svete. Cesi je to ucili varit, tak si docela lsibuju, ze to pujde pit. V Lonely Planet to popisuji, jako ze to moc lidem nechutna, ze to je horsky, tak si rikam, ze konecne pivo Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Kamik
ukecanej kec??lek
ukecanej kec??lek


Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 53

PříspěvekZaslal: [út] 03 06 2008 11:08am    Předmět: :D Citovat

Jejda Drahousku...ja jsem ti nejak zapomnela napsat, ze jsem ti jiz ten spesl balicek poslala a ze az dorazis do Vietnamu a najdes postu, tak se tam muzes zeptat, jestli tam nahodou uz neni. Jinak to bylo velice vtipne...pani za prepazkou se me ptala, co v tom je a kdyz jsem ji to rekla, tak se na me divne divala a pak premyslela, co tam napise Very Happy
Jinak kdyz si tak procitam ty tvoje vzkazy, tak mam chut taky nekam odcestovat, ale na to bych musela jeste nekolik let pracovat...hmmm...takze asi budu jen snit a prijdu se podivat na tvoji prednasku Very Happy
Mimochodem (bude to asi blbej dotaz) ty mas ridicak na motorku?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
drahousek
brepta
brepta


Založen: 8.7.2007
Příspěvky: 333
Bydliště: ?esk?? R??j

PříspěvekZaslal: [út] 03 06 2008 12:38pm    Předmět: Citovat

Tak do Asie je opravdu nejdrazssi letenka. Opravdu se vyplati malinko posetrit a jet sem tak na tri mesice, nejlip na celou zimu. Jak tak koukam, Vietnam je snad nejlevnejsi.
Trtinova limonada vymackana predtebou te na ulici vyjde asi na 3kc. Vyborny kafe, ktery se tu pije se salkem a ledem prijde na 5-12kc, zalezi jestli na ulici nebo v lepsim podniku. No a dobra polivka s nudlema(tradicni) s hovezim masem a spoustou zeleniny se da sehnat za 7-11kc. Klasicky jidlo, tak kolem 20-25kc. Asi 3l dzber piva za 25kc Smile Hostel pro dva kolem 3-7 dolaru(podle toho jestli mas klimatizaci, jsi v turiscky oblasti, nebo mas proste smulu Smile Malej skutr 5 dolaru na den, velkej 7.
Takze se opravdu da zit levne. Ale taky se tu da jit do nobl high class podniku a dat 80kc za vstup, 85kc za koktejl(manhattan, Blody Mary, ...) takze ta letenka, ale fakt se sem vyplati jet tak na tri mesice a vysc(mysleno do cele Indociny)

Jinak, ridicak na motorku mam. Ale tady ho po tobe nikdo chtit nebude, ovsem, bez neho bych to nedoporucoval, byla by to sebevrazda Smile

Za balicek moc dekuju, snad brzy prijde Smile a snad nezmizi Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Kamik
ukecanej kec??lek
ukecanej kec??lek


Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 53

PříspěvekZaslal: [st] 04 06 2008 2:29pm    Předmět: :-) Citovat

No j?? zase d?kuji za pohled...je??t? jsem ho tedy nevid?la, ale sestra mi psala, ?e mi n?co do??lo od Jirky...hodn? dlouhou chv?li jsem p??em????lela, kter?? Jirka mi p???e. A? kdy? mi ??ekla, ?e je to z Nov?ho Z?landu, mi v??e docvaklo a j?? j? ??ekla, proč mi rovnou ne??ekne, ?e mi p???e Drahou??ek...Achjo...ty star??? sourozenci... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kamik
ukecanej kec??lek
ukecanej kec??lek


Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 53

PříspěvekZaslal: [st] 18 06 2008 1:57pm    Předmět: Citovat

Tak moment...ctu ukol cislo jedna, ukol cislo dva a kde je ukol cislo tri? Vis jak jsem strasne nedockava, jestli to doslo nebo ne? Zajima me desne, jestli to funguje nebo ne a ty me uplne vyradis z poradniku ukolu... Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
drahousek
brepta
brepta


Založen: 8.7.2007
Příspěvky: 333
Bydliště: ?esk?? R??j

PříspěvekZaslal: [čt] 19 06 2008 5:01pm    Předmět: Citovat

Predevcirem jsem to hledal ale nenasel. Je tam nekolik jinejch poste restante, ale ne ten pro me. Jeste tam zajdu zitra. Ale to asi nedopadne lip. Protoze to by to tam proste bylo:( Ale porad tu nadeje je. Bylo tam hodne pohledu, a jen dva balicky. Zitra pujdu poslat balik, tak snad se snim nestane stejnej pribeh Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Kamik
ukecanej kec??lek
ukecanej kec??lek


Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 53

PříspěvekZaslal: [so] 21 06 2008 9:48am    Předmět: Citovat

Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kamik
ukecanej kec??lek
ukecanej kec??lek


Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 53

PříspěvekZaslal: [so] 21 06 2008 9:50am    Předmět: Citovat

J?? ti kdy?tak upletu nov?, vlna mi je??t? zbyla a aspo?? do toho bude?? moct remcat Smile
Ale je to zvl????tn?, p??č m? dom?? zp?t taky nic nep??i??lo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kamik
ukecanej kec??lek
ukecanej kec??lek


Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 53

PříspěvekZaslal: [po] 14 07 2008 10:16am    Předmět: LEMOUN?????..... Citovat

Tak si Drahou??ku p??edstav, ?e tu u? prod??vaj? stra??n? levn? a stra??n? dobr? lemouny...tedy melouny Very Happy Jen nev?m, jestli tu na tebe je??t? n?jak?? počk??, ne? se vr??t???...asi by sis m?l posp???it Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
drahousek
brepta
brepta


Založen: 8.7.2007
Příspěvky: 333
Bydliště: ?esk?? R??j

PříspěvekZaslal: [st] 16 07 2008 10:56am    Předmět: Citovat

Lemouna bych si dal. Tady je snad jeste drazssi nezli ve Vietnamu. Cena je asi srovnatelna nebo mozna i vyssi jak u nas. 15kc za kilo. Coz je myslim hodne, tak kolem prazdnin u nas staval melou kolem deseti korun, a tusim ze v nejvetsi spicce se dokonce vysplha i na krasnych 6kc za kilo. Ale jednou jsem na motorce projizdel vesnicema, a nejaci vesnicani prodavali meloun za 8kc(celej meloun). Ale to bylo jen jednou, jinak vsude chteli tak 8-9kc za kilo(Vietnam). A ja ho mam tak tak rad.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Kamik
ukecanej kec??lek
ukecanej kec??lek


Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 53

PříspěvekZaslal: [st] 16 07 2008 9:44pm    Předmět: Citovat

Tak mi ti jich tu p??r nech??me Wink Posledn? lemoun tady st??l 7,90 za kilo. Jen mi ho v??ichni cht?li nap?chnout vodkou...to necj??pu, takhle kazit lemounka... Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kamik
ukecanej kec??lek
ukecanej kec??lek


Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 53

PříspěvekZaslal: [út] 22 07 2008 6:13pm    Předmět: Citovat

Jeee...ahoj Drahou??ku...teď mi volala maminka, ?e pr?? m??m doma n?jak?? pohled, kter?? zač?n?? slovy: "ahoj Pavl?ku" Very Happy Ka?dop??dn? za oba d?kuji, je??t? teda nev?me, co tam je za obr??zek, ale určit? stoj? za to posl??n? Wink Nicm?n?, a? se mi dostane do rukou, tak ho d??m do t?ch spravn??ch Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kamik
ukecanej kec??lek
ukecanej kec??lek


Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 53

PříspěvekZaslal: [so] 02 08 2008 10:30am    Předmět: vagony a vlaky Citovat

Teď jsem četla tv??j dotaz ohledn? bezpečnosti vag??n?? u vlaku...nev?m, jak to ve skutečnosti je, ale jednou jsem sly??ela, ?e nejnebezpečn?j??? vag??ny u vlak?? jsou ty posledn?, tak je nechali odstranit Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
drahousek
brepta
brepta


Založen: 8.7.2007
Příspěvky: 333
Bydliště: ?esk?? R??j

PříspěvekZaslal: [ne] 03 08 2008 2:24pm    Předmět: Citovat

Tak to je smula, protoze asi se to nedostalo az do Asie, tady bohuzel jeste porad maji posledni vagony. Takze porad hrozi to nebezpeci. Ale verim, ze i tady se brzy usmeje na lepsi zitrky, a posledni vagony odstrani Smile Snad jo no Smile

A ten pohled, no ten vlastne vubec neni pro Tebe. Ale kdyz ja nemam na Pavlika adresu, a tak jsem to poslal Tobe Smile Ono staci ze si vymejslim Borkovu adresu, jenze kdyz on uz asi 3 roky nema bilyho fiatka pred vratama, a tak se mi to spatne popisuje :/, No snad dosel Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Kamik
ukecanej kec??lek
ukecanej kec??lek


Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 53

PříspěvekZaslal: [st] 13 08 2008 11:10am    Předmět: Citovat

Neboj se...to v???, ?e jsem mu ten pohled dala Smile Jen mi musel vysv?tlit, proč zrovna tenhle pohled...j?? se pak je??t? zept??m tebe, proč tenhle pohled a uvid?m, jestli se va??e n??zory shoduj? Smile Jinak kouk??m, ?e se bl????? dom?? neuv???itelnou rychlost? a to je dob??e Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kamik
ukecanej kec??lek
ukecanej kec??lek


Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 53

PříspěvekZaslal: [čt] 13 11 2008 10:15am    Předmět: Citovat

Tak Drahou??ku Smile
Sice jsi u? doma, ale to neznamen??, ?e ti sem nebudu ps??t, chci je??t? vy????? hodnost Very Happy A taky se moc t????m, a? tu obnov??? ty star? fotky, abych si mohla p??ipomenout star? dobr? časy Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
drahousek
brepta
brepta


Založen: 8.7.2007
Příspěvky: 333
Bydliště: ?esk?? R??j

PříspěvekZaslal: [pá] 14 11 2008 9:06am    Předmět: Citovat

Kamik napsal:

..p??ipomenout star? dobr? časy Smile


Jo jo, to mi povidej. Zlaty dobry casy. Kde jsou? Snazim se rozlousknout jakou galerii vybrat na web, aby se v tom dobre orientovalo a aby to hezky vypadalo.
Zatim ale nemuzu najit nic co by mi dobre vyhovovalo. nejradsi bych pouzival to co mam tedka, ale to nejde pouzit na velky mnozstvi fotek. Achjo,.,.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
drahousek
brepta
brepta


Založen: 8.7.2007
Příspěvky: 333
Bydliště: ?esk?? R??j

PříspěvekZaslal: [čt] 20 11 2008 12:52pm    Předmět: Citovat

Tak pr??v? t???d?m star?? fotky a p??ipravuju je pro uploud do nov?? galerie. Teda stejne je to n????ez. Jsou lidi, kter?? proste byly snad na ka?d?? tehdej??? akci, a stoprocentn? z ka?d?? akce najdu alepso?? jednu, ??pln? mega super fotku, nap???klad drapina Smile http://www.drahousek.com/galerie/thumbnails.php?album=21

Tak?e si tu p?kn? u t?ch fotek vzpom?n??m na super časy. Te??te se taky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra F??rum na drahou??kovi.com -> Diskuze v če??tin? Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Hlavní odkazy na drahouškovi.com : O Drahouškovi :: Fotka týdne :: Nejlepší fotky :: Akce :: Kamarádi :: Cestování :: Fórum :: Home

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com